Megérkeztek a Perkins gépek!

A 133 lefutott/lesétált kilométer, 20 nagykövet, öt helyszín – Budapest, Bénye, Kolozsvár, Székelyudvarhely, Csíkszereda -, és a több mint 30.000 lej adomány eredményeként megérkeztek a Perkins Brailler írógépek Székelyudvarhelyre. Egy gép már gazdára is talált, sok türelmet, egészséget, szorgalmat és kitartást kívánunk hozzá. Az írógépek még nem “tudnak” sem magyarul, sem románul, de szakemberek segítségével hamarosan “megtanítjuk” nekik ezt a két nyelvet is. A szoftverbővítés után a megmaradt gépeket megpályáztatjuk. Az igény nagy az eszközökre, biztosak vagyunk benne, hogy nagyon hamar gazdára találnak, és a látássérült gyerekek tanulását fogják segíteni. Engedjék meg, hogy mégegyszer köszönetet mondjunk a Fuss Neki szervezőjének, a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítványnak (www.szka.org), és hálásak vagyunk nagyköveteinknek, akik szívügyüknek érezték a magyar vak gyerekek oktatásának ügyét.

Köszönjük Fodor Emesének, Ferencz Gizellának, Brinzan-Antal Krisztinának, Gagyi Katinkának, Ferencz Izabellának, Kiss Huninak, Sulyok Péternek, Domokos Istvánnak, Németh Orsolyának, Beleznay Péternek, Kányádi Mónika Lindának, Mihály Botondnak, Búzás Dorottyának, Papp Róbert Flóriánnak, Kolumbán Sándornak, Szabó Zsoltnak, Iszlai Virág Júliának, Molnár Helén Tímeának, Bíró Barna Botondnak és nem utolsó sorban Tánczos Barnának. Őszinte köszönettel tartozunk támogatóinknak, de azoknak is, akik akár csak egy – egy megosztással segítették munkánkat. Köszönjük a bíztatást, együttérzést, üzeneteket, mosolygós segíteni akarást, jókedvet, őszinte érdeklődést, és a névtelen támogatásokat!