Könyvtár nyílott a fehér bot napján!

Mi a furfurol?

1. A fehér bot tisztítására alkalmazható szer.
  2. Veszettség elleni gyógyszer.
  3. Nílusi krokodil kedvenc desszertje, éjjeli lepke.

Ma van a Fehér bot nemzetközi napja. Ez alkalomból közhírré tétetik (ha találunk kisdobost ki is doboltatjuk), hogy a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének hangoskönyvtár alkalmazásához a mai naptól kezdve hozzáférést kapnak a külhoni magyar ajkú látássérültek, így az erdélyi vakok, alig- és gyengénlátók is. Az alkalmazás elérhető iOS és Android platformokra, melyek ingyenesen letölthetőek az AppStore valamint a  Google Play áruházakból. A regisztrációs folyamat során igazolni kell a látássérültséget, ezen dokumentum kiállításáért lehet egyesületünkhöz bizalommal fordulni. Jelenleg 3147 felolvasott mű érhető el az alkalmazásban, Homérosztól Bartis Attiláig, eposzok, mesék, versek, regények, egyszóval bármely korosztály vagy műfaj kedvelője talál olvasnivalót a könyvtárban, mely folyamatosan bővűl.

Mi köze a furfurolnak az alkalmazáshoz? A furfurol egy világosbarna színű, összetéveszthetetlen illatú olaj, a cellulóz egyik bomlásterméke, mely miatt a könyvek lapjai színt váltanak és könyvtárba belépve megcsap egy agytekervény nyáltermelését beindító átható illat. Nos, sajnos furfurol nem jár az alkalmazás, a könyvtár használata mellé, aki illat nélkül nem bír olvasni kénytelen lesz régi könyvekkel telerakni fizikai könyvespolcát, miközben a virtuálisat olvassa, vagy beszerzi az olajat tömény formában és időközönként áztatja benne telefonját. Mi inkább az első megoldást ajánljuk, a másodikért felelősséget nem vállalunk!

Útmutató a regisztrációhoz

1. Regisztráljon az MVGYOSZ ügyfélportálján, a törzsszám mezőt üresen hagyva, itt.
  2. A visszaigazoló e-mailben található linkre kattintva fel lehet tölteni a jogosultságot t igazoló dokumentumot. A látássérültséget magyar nyelvű dokumentummal kell igazolni. Ennek beszerzéséhez küldje el a fogyatékosságát igazoló román nyelvű bizonylatát (Certificat de incadrare in grad de handicap) az office@erdelyivakiskola.org címre, ez alapján kiállítjuk és visszaküldjük az igazolást, melyet fel kell töltenie.
  3. 1-2 napon belül kap egy e-mailt a törzsszámával.
  4. Töltse le az MVGYOSZ hangoskönyvtár alkalmazását az eszközére. Fontos megjegyezni, hogy egy látássérült  csak egy eszközön használhatja a hangoskönyvtárat.
  5. Az alkalmazásban is regisztráljon e-mail címével és törzsszámával.

Ha segítségre van szüksége, forduljon hozzánk bizalommal a kapcsolat oldalon található elérhetőségek valamelyikén!

Jó olvasást kíván az MVGYOSZ és az EMLE!