Gálaest a vakiskoláért

Adománygyűjtő gálaestre került sor 2021. szeptember 25.-én a székelyudvarhelyi Siculus Ifjúsági Házban. A gálaestet a Benedek Elek Baráti Kör szervezte az Erdélyi Magyar Látássérültekért Egyesület részére. Egy nagyon szép és igen színvonalas műsornak voltunk tanúi, a BEBAK meghívottai – Huzella Péter Kossuth-díjas zeneszerző, énekes, Kovács Péter énekes, zongoraművész, az Alla Breve Vegyeskar Kovács László karnagy vezényletével,  az EMLE részéről látássérült gyerekek és fiatalok léptek fel. Eredeti terv szerint Sulyok Péter, a magyarországi vak stand-uo komikus is jelen lett volna, de betegség miatt le kellett mondani az utazásról. Telefonon így is köszöntötte a résztvevőket és a közönséget, reméljük, hogy mihamarabb felépül, jó egészséget kívánunk neki! Az est házigazdája Selmeczi Tibor humorista volt.

Az est két részből állt, a szünetben alkalma volt mindenkinek adománnyal támogatni az erdélyi vakok ügyét. Hálás szívvel köszönjük az adományokat, köszönjük a BEBAK önzetlen munkáját, hogy megszervezték ezt az egyedi és kimagaslóan tartalmas eseményt, köszönjük Huzella Péternek, Kovács Péternek, az Alla Breve Vegyeskarnak, Selmeczi Tibornak a nagyon szép és tartalmas műsort. Ugyanakkor köszönjük a vak és gyengénlátó fiataloknak a komoly, koncentrált kemény munkát, a gyönyörű előadást: Endes-Ábrahám Ákosnak, Blága Emőkének, Nagy Csengellének, Csutak Mercédesznek, Frigur Botondnak gratulálunk!

Az eseményen jelen volt Petneházy Attila, a Magyar Kormány magyar-magyar kultúráért felelős kormánybiztosa, aki fel is lépett az est folyamán, jelen volt még Percze László konzul úr is, a Csíkszeredai Magyar Főkonzulátus munkatársa. Köszönjük a megtisztelő jelenlétet!

Jelen volt dr. Pál Zoltán és kedves felesége is az eseményen, az előtérben vakok által kézzel csiszolt, egyedi aragonit ékszereket lehetett vásárolni. Köszönjük Pál úrnak, hogy nem csak jelenlétével, hanem a “székely gyémánt” fényével is emelte az est színvonalát!

És nem utolsó sorban, köszönjük a Gondűző Étteremnek, a Székely Udvar Egyesületnek, az Udvarhelyi Fiatal Fórumnak (UFF) a támogatását is. És köszönjük Szabó Zsolt barátunknak,  székelyudvarhelyi BEBAK tagnak és ötletgazdának a nagyon hatékony szervezőmunkát, nélküle nem valósulhatott volna meg a gálaest!

Az adománygyűjtő gálaest folyamán 17.600 lej gyűlt össze, amelyet teljes egészében a vakiskola elindítására fogunk elkölteni.

Kedves Résztvevők: köszönjük a felejthetetlen estet, a családias hangulatot, a humort és nevetést, a könnyekig megható előadásokat, az adományokat, az elismerő kedvességet, a sok-sok szép pillanatot.

Isten fizesse!