A Fuss Neki! egy több éve sikeresen megrendezett többfunkciós civil esemény, melynek során a szervező (SZKA – Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány) lehetőséget biztosít a jelentkező civil szervezeteknek egy meghatározott projektekre adományokat gyűjteni. A civil szervezetek “nagyköveteket” delegálnak az eseményre, akik a vállalt kilométerek lefutásával hívják fel a figyelmet az adott civil szervezet projektjére. A nagykövetek támogatókat és támogatásokat igyekeznek gyűjteni az adott civil szervezet projektjére, a szervezet támogatására. A befolyt összeg felhasználásáról minden résztvevő civil szervezet szigorú feltételek mellett el kell számoljon a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítványnak.

Az Erdélyi Magyar Látássérültekért Egyesület először vesz részt a Fuss Neki! rendezvényen. Egyesületünk azzal a céllal jött létre, hogy létrehozzon és fenntartson egy speciális, magyar nyelvű oktatási komplexumot magyar anyanyelvű látássérült gyerekeknek és fiataloknak. Idén 100 esztendeje, hogy megszüntették a kolozsvári vakok iskoláját és jelenleg nincs magyar tannyelvű iskola magyar anyanyelvű vak gyerekeknek Romániában. Jelen adománygyűjtő esemény eredményeként, három Perkins Smart Brailler írógépet fogunk vásárolni, mely eszközök megkönnyítik a látássérült kisdiák írás tanulását, és nem utolsó sorban a vele foglalkozó pedagógus munkáját. Az írógép képes hangosan visszajelezni, digitális fájlban menteni a leírt szöveget, vagy akár nyomtatni is. Egy ilyen gép ára 2195 USD, de mivel egy speciális, magas minősítéssel rendelkező eszközről van szó, az ára nem mondható túlzóan magasnak.

Hálásak vagyunk nagyköveteinknek, akik szívügyüknek érzik a magyar vak gyerekek oktatásának ügyét. Köszönet (jelentkezési sorrendben): Emese Fodor, Gizi Ferencz, Cristina Brinzan-Antal, Gagyi Katinka, Ferencz Izabella, Kiss Huni, Sulyok Péter, Domokos István, Orsolya Németh, Beleznay Péter, Kányádi Mónika Linda, Botond Mihály, Búzás Dorottya, Papp Róbert Flórián, (a Cross Training és a Spartan Training Group Miercurea Ciuc / Csíkszereda vezetőinek), Kolumbán Sándor, Szabó Zsolt, Iszlai Virág Júlia, Molnar Helen Timea, Bíró Barna Botond és nem utolsó sorban Tánczos Barna hölgyeknek és uraknak. Aki őket támogatja a Fuss Neki! projektben, a magyar látássérült gyerekeket támogatja. Meggyőződésünk, hogy együtt sikeres lesz az Erdélyi Magyar Látássérültekért Egyesület projektje, és hatékonyan fogjuk segíteni a magyar vak gyerekek tanulását. Köszönjük!