Élet-Játék-Mese Sulyokkal

2024 május 8-12 között a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium vendégül látta Sulyok Pétert Székelyudvarhelyen. A meghívás Bartalis Emőke nevelőnő ötlete volt, hálásak vagyunk neki. Köszönjük a Magyarországi Református Egyház Vakmissziós szolgálatának, hogy “kölcsönkaptuk” Pétert!

Sulyok Péter a székelyudvarhelyi Refi alulájában tart előadást Sulyok-simogató előadás után

Május 8.-án a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium aulájában tartott előadást Péter. Súlyos élethelyzetek, tragédiák, határszituációk – mind pozitív köntösbe csomagolva. Milyen motivációk vezetnek ahhoz, hogy egy tizenéves úgy döntsön, kioperáltatja a szemeit? Hogyan lehet teljesen vakon célba lőni? Vak apaként hogyan taníthatom meg a gyerekeimet görkorcsolyázni? Hogyan lehetséges, hogy a nagyon meggyőző látszat ellenére nincsenek problémák? Lehet-e szállítani egy hivatalos papírokkal nem rendelkező, jobb kormányos halottas kocsiban 250 kiló fagyasztott húsnyesedéket egy 400 literes fagyasztóládában? És mekkora az esélye, hogy megállít a rendőr?

Május 9.-én a Székelyudvarhelyi Református Diákotthon hívta meg Sulyok Pétert. Itt is középiskolás fiatalok hallgatták a történeteit.

Sulyok a Diákotthonban Péter a Diákotthonban

Május 12.-én a Székelyudvarhelyi Belvárosi Unitárius Egyházközség Kriza János termében tartott Péter egy magával ragadó, megható, elgondolkodtató előadást. Köszönjük Simó Sándor tiszteletes úrnak a meghívást! Láthattuk, éreztük, hogy senki sem kerülhet mélyebbre Isten tenyerénél.

Sulyok a Kriza János Teremben Sulyok a Kriza János Teremben

“Tudomásul kell vennünk, hogy problémák nem léteznek, csak megtapasztalandó körülmények és megoldandó kihívások. Hogy melyikből növesztünk magunknak problémát, a félelmeinkkel gondosan locsolgatva, az a mi döntésünk” – ez Péter üzenete mindig és mindenhol. Ismerve őt és életének megannyi helyzetét, könnyen elhisszük neki, hogy komolyan is gondolja.