Együtt, hatékonyan

Szeptember 25-29 között ismét a székelyföldi iskolákat látogattuk Sulyok Péterrel és Almádi Balázzsal. Péter és Balázs a Magyar Református Vakmisszió munkatársai, az elmúlt pár évben több mint 11.000 látó gyereket és fiatalt értek el a játékos, pozitív élményalapú szemléletformáló tevékenységeikkel. Erdélybe is ezért érkeztek, igyekeztük olyan iskolákat meglátogatni, ahol látássérült gyerekek tanulnak.

Fehérbotos keresés Az igazgató úr is kipróbálta a fehér botot

Így jártunk Gidófalván a Czetz János Általános Iskolában, Székelyszentléleken a Benedek Fidél Általános Iskolában, Csíkszeredában a Segítő Mária Római Katolikus Gimnáziumban, a hidegségi Általános Iskolában és a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban.

Patinás épületben folyik a tevékenység Kódfejtés is volt a feladatok között

Több mint 350 látó diák próbálhatta ki magát egyszerű feladatok végrehajtásában, teljes sötétségben, bekötött szemmel. A pozitív élményalapú információ átadásának legnagyobb előnye, hogy közvetlen a hosszútávú memóriában tárolódnak az információk, így a személetformáló interaktív foglalkozásokon részt vett gyerekekés fiatalok sokáig fognak emlékezni ezekre az alkalmakra.

Látássérültként a látók között. Nagy munka. Vakon is ki lehet rakni a Rubik kockát.

Köszönjük a Református Vakmissziónak, Sulyok Péternek és Almádi Balázsnak a szolgálatot, Isten áldja meg őket. Köszönjük az intézmények igazgatóinak és pedagógusainak a pozitív és aktív részvételt, hiszen ők is részt vettek a foglalkozásokon.