Április folyamán kétszer találkoztunk a Székelykeresztúri Református Gyülekezet tagjaival. Április 3.-án, Gáspár Babos Etele tiszteletes úr meghívására ellátogattunk a gyülekezet imatermébe, részt vettünk a délutáni Istentiszteleten, majd a látássérült Nagy Csengelle és ugyancsak látássérült Endes Ábrahám Ákos versekkel lepett meg minket. Megható és felemelő volt, szívből köszönjük nekik!

Alapítványunk bemutatkozott a gyülekezetnek, elmondtuk, hogy miért és kikért dolgozunk, milyen céljaink vannak, és, hogy jelenleg hogyan áll az erdélyi magyar vakiskola ügye. A bemutatkozónk egy kötetlen beszélgetéssel folytatódott, aprósüteménnyel, üdítővel, kávéval kínáltak meg bennünket, a látássérült fiatalokat és kisérőiket. Hálásan köszönjük a meghívást!

Április 8.-án újra találkozhattunk a Gyülekezet tagjaival, akik Gáspár-Babos Etele és Benke János lelkipásztorok kíséretében meglátogattak Székelyudvarhelyen, a Bartimeus Központban. A magyar vak és gyengénlátó gyerekek és felnőttek helyzetéről beszélgettünk részletesen, bejártuk együtt a magyar állami támogatásból, az Erdélyi Református Egyházkerület által megvásárolt és használatra átadott ingatlanokat, beszámoltunk a tervezett ingatlanfunkciókról, a felújítási és ingatlanrehabilitálási terveinkről.

Velünk volt Kovács Tamás másodéves református teológus is, egyesületünk kuratóriumi tagja. Széleskörű műveltségével, finom humorával, tehetséges anekdotázásaival órákra lekötötte a vendégeink és a mi figyelmünket is. Bemutatta a Braille írógépet, az okos telefonok “vakos” funkcióit, olyan didaktikai eszközök használatát mutatta be, melyeket ő is használt kisiskolásként a Budapesti Vakiskolába. Segítségünkre voltak a vendégfogadásban Szakács Anita és Lőrincz Annamária gyógypedagógusok is.

Köszönjük Tamásnak, Anitának és Annamáriának a segítő jelenlétet, a Székelykeresztúri Református Gyülekezet tagjainak az együttérző, őszinte érdeklődést, az együtt töltött minőségi időt. Isten áldja őket, reméljük, hogy mihamarabb találkozhatunk velük újra.