Az MVMI Alapítvány

Október elején részt vettünk Budapesten testvéralapítványunk megalakulásának sajtónyilvános eseményén.

A Magyar Vaknak Magyar Iskolát Alapítvány Magyarországon van bejegyezve, alapvető célkitűzése a határon túli magyar látássérültek anyagi, szellemi, lelki támogatása. Törekvése, hogy erkölcsi és anyagi támogatást nyújtson a vak és gyengénlátó emberek minden korosztályának, az egyes egyének társadalmi, szakmai és személyes fejlődéséhez, hogy teljes életet élhessenek és természetes módon vehessenek részt a társadalomban.

MVMI Alapítvány vezetősége MVMI Alapítvány kuratóriuma

Az Alapítvány alapítói Dr. Horváth László és Szabó Zsolt, a kuratórium elnöke Gazdik Kati, kuratóriumi tagok Demeter-Szabó Ildikó Szilvia és Helle Maximilian. A felügyelő bizottság tagjai Demény Enikő, Butu Arnold Csaba és Máté Zsolt.

Céljuk segíteni az Erdélyi Magyar Látássérültekért Alapítvány munkáját, kitűzött céljaikban támogatni.

Turi Bálint színművész Endes Ábrahám Ákos

Az esemény házigazdája Turi Bálint színművész, szinkronszínész volt. Endes Ábrahám Ákos megajándékozott egy gyönyörű verssel, Dévai Nagy Kamilla művésznő egy gyönyörű dallal. Mózes Csaba, székelyudvarhelyi származású látássérült mesélt nekünk a gyerekkoráról, Varga Noémi látássérült énekszakos tanuló a terveit osztotta meg az érdeklődőkkel, majd egy csodálatos dallal bűvölte el a közönséget.

Dévai Nagy Kamilla művésznő Mózes Csaba

Helle Maximilian látássérült zenész biztosította a zongorakíséretet, köszönjük neki!

Köszönjük a Pasha Cafe csodálatos helyszínét, a résztvevők őszinte érdeklődését! Vigyék jó hírünket!

Varga Noémi Helle Maximilián

Isten segítse a Magyar Vaknak Magyar Iskolát Alapítvány munkáját!