Ákosnak szeretettel!

A közelmúltban adtunk át használatra a csíkszeredai Endes-Ábrahám Ákosnak egy Orbit Reader 20 Plus Braille kijelzőt. Ákos jelenleg ötödik osztályos tanuló. Ez az eszköz önálló fájlolvasóként is használható, de SD kártyát is kezel, csatlakoztatni lehet akár USB csatlakozón számítógéphez, telefonhoz vagy egyéb okos eszközhöz. Képes akár vezeték nélküli csatlakozásra is, applikáción keresztül követhető és ellenőrizhető, továbbítható a beírt szöveg .txt formátumban. De képes kezelni a .docx, illetve a .pdf formátumokat is. Így az a pedagógus, aki nem ismeri a pontírást, a telefonján vagy számítógépén nyomon követheti a látássérült diák munkáját. Ezzel nagyon megkönnyíti az integrált oktatásban levő vak gyerekek tanulását, és az olyan pedagógusok számára is hasznos, akik nem ismerik a pontírást.

Az eszköz és az applikáció annyira új, hogy a legtöbb funkciója még számunkra is rejtély. Így megkértük Lakatos Zoltán és Lukács László csíkszeredai felnőtt látássérülteket, hogy segítsenek az eszköz funkcióinak felfedezésében, több eszköz összekapcsolásában. Nagy segítségünkre van Ferencz Gizella gyógypedagógus is, de a legtöbb munkát Ákos végezte és végzi, hiszen végső soron őneki kell felfedezni és megtanulni az új és bonyolult eszköz használatát.

Sok türelmet, kitartást és szép eredményeket kívánunk Ákosnak, használja egészséggel!