A vakság származhat betegségből. De a vakság vagy gyengénlátás nem betegség. Hanem egy állapot. Együtt lehet és kell élni vele. Hátrány. Amit le lehet dolgozni. Áldozattal, munkával, sok-sok gyakorlással és olyan plusz kompetenciák elsajátításával, amelyekre egy látónak nincs szüksége megtanulni és tökélyre fejleszteni.

(Homérosz, Louis Braille, Helen Keller, Ray Charles, Érdi Tamás, Stevie Wonder)

De ahogy a fenti példák is mutatják, a hátrány ledolgozható, az akadály legyőzhető.

Vannak, akik látássérülten születnek, vannak, akik betegség eredményeként, balesetben vagy egyéb okokból veszítik el a látásukat.

De pont olyan gyerekek, mint bárki más: szeretnek játszani és (néha sajnos) nem félnek semmitől.

Kíváncsiak, szeretik az új dolgokat és mindent ki akarnak próbálni.

De mindennek ellenére, és mindezekkel együtt: KÉPESEK TANULNI. Intelligensek, gyorsan és élvezettel tanulnak, nagyon sok mindenben tehetségesek, mint bármelyik más gyerek. A helyesírást legkönnyebben a Braille ábécével tanulhatják meg. A Fuss Neki rendezvény keretén belül esélyt akarunk adni vak kisdiákoknak, hogy könnyen megtanulhasson helyesen írni-olvasni. Az alábbi linket megnyitva, bármelyik nagykövetünkre kattintva támogatni lehet a Braille írógépek megvásárlását. Adjuk meg az esélyt a vak gyerekeknek ledolgozni a hátrányokat, megdolgozni a sikerért!

Kattints ide és adj egy esélyt!