A pszichológus, ha vak – újabb online találkozó a fiatal felnőtt látássérültekkel

2020. 08. 06.-án tartották a harmadik online találkozót a fiatal felnőtt látássérültek, meghívott vendégük a Magyarországon élő és dolgozó Németh Orsolya, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének vezető munkatársa volt. Vele már találkoztak a fiatalok a múlt évi táborban, és a múlt őszi Fehér Bot napját is együtt tölthették Székelyudvarhelyen. Ezt az online találkozót is Moni Imola kollégánk, az ELTE Bárczi Gusztáv tanulója vezette.

Németh Orsolya pszichológus végzettségű, így adott volt a kérdés: mi a pszichológia? Milyen szakterületei vannak, hogyan teltek az egyetemi évek, hol és hogyan lehet hasznosítani a pszichológia tudományt a mindennapokban. A testvérek életútjáról mesélt Orsolya, hogy milyen mintázatokat követnek, példaként említette saját magát és látássérült informatikával foglalkozó bátyját, saját példával igazolta a pszichológiai kutatásokat.

Elmondta, hogy a mostani munkája során is aktívan hasznosítja az egyetemen tanultakat, mint érdekvédő, rengeteg emberrel találkozik, nagyon sok programot és tréninget szerveznek, aminél a pszichológia ismerete sok esetben elengedhetetlen ahhoz, hogy jól működőek legyenek a foglakozások, programok.

Sok szó esett a sportról is, a fiatal látássérültek elmondták, hogy kinek mi a kedvenc sportja, és mi az, amit nagyon szívesen kipróbálnának. A síelést hosszabban tárgyalták, ez a sport mindenkinek fölkeltette az érdeklődését, emellett még szó esett a látássérült személyek által játszott ping-pongról: Orsi elmagyarázta, hogyan működik mivel a részvevők még ilyet nem próbáltak.

Nagyon sok kérdést kapott a virtuális találkozó vendége, és nagyon nyitottan, nagyon őszintén és szívesen osztotta meg a fiatalokkal a mindennapjait, de még a magánéletétről, a párkapcsolatáról is beszélt. Természetesen, nem jutottak a kérdések végére, hiszen kérdés kérdést szült, így a következő meghívott is Német Orsolya, látássérült pszichológus lesz. Kíváncsian várjuk!