Megértették, hogy egyik sors sem jobb, mint a másik, mert minden embernek azt kell tiszteletben tartania, amit a lelkében hordoz.”

Jorge Luis Borges

Véget ért az első táborunk, melyet az erdélyi magyar látássérült gyermekeknek, szüleiknek, kísérőiknek szerveztünk augusztus 12-16. között, a Hargita Keresztény Táborban. A résztvevők száma meghaladta a 60 főt, akik Hargita, Kovászna, Maros, Szilágy és Kolozs megyéből érkeztek. Tudomásunk szerint eddig még nem volt kimondottan magyar látássérült gyermekeknek, szüleiknek, vagy kisérőiknek szervezett tábor, ezért nagy öröm számunkra, hogy egyesületünk közel egy éves aktív tevékenysége során ezt a helyzetet felismerve, lehetőséget adott a magyar látássérült gyermekeknek, szüleiknek, kísérőiknek, felnőtt látássérülteknek, hogy ezen tábor alkalmával találkozzanak, ismerkedjenek, tematikus előadásokon és kiscsoportos beszélgetéseken feldolgozzák az őket érintő kérdéseket, problémákat, tanácsot kapjanak és a jó ötletekből erőt merítsenek. Új és pozitív élmény volt a gyermekeknek a délutáni szabad foglalkozás, nemezelés, strandolás, kürtöskalács sütő műhelyben való látogatás, közös játék, éneklés, szereplés, vakvezető kutyával való találkozás, tábortűz és buli. A vak és gyengénlátó gyermekekkel, szüleikkel, felnőtt látássérültekkel, lelkes, segítőkész önkéntesek, gyógypedagógusok, pedagógusok, pszichológus, coach, számítógép ismeretekkel rendelkező szakemberek foglalkoztak, akik a kolozsvári Babeș – Bolyai Tudományegyetem Alkalmazott Pszichológia Intézet Karának tanárai, végzős gyógypedagógusai, a magyarországi Vakok Iskolájának pedagógusa, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének munkatársa, a kolozsvári vakok iskolájában járó magyar diákokkal foglalkozó magyar szakos tanárnő, székelyudvarhelyi óvónő, látássérült pedagógus, magyarországi coach és gyermekekkel foglalkozó szakemberek voltak. Az ők segítségükkel, önzetlen és pótolhatatlan munkájukkal sikerült a látássérült gyermekeknek, szüleiknek, kísérőiknek, felnőtt látássérülteknek négy fantasztikus napot szerezni. Köszönjük szépen az önzetlen segítségüket, munkájukat! A tábor nem jöhetett volna létre barátaink és lelkes  támogatóink nélkül. Köszönet és hála mindenért! A tábor ingyenes volt, amit nagyrészt a Bethlen Gábor Alap és a Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala által kiírt és megnyert pályázati pénzei biztosították. Köszönjük! A hiányzó összeget helyi vállalkozók, alapítványok, támogatóink, barátaink biztosították. Köszönjük: Melinda Instal, Gardénia, Merkúr, Arkum Group, Roseal S.A, Communitas Alapítvány, Infopress Group, Zita – Serv Group, Lynx Solution, Nosztalgia Termálfürdő! És köszönjük a meghívott szakember gárdának, barátainknak és ügyünk igaz támogatóinak!