Nagy örömünkre szolgált, hogy első alkalommal részt vehettünk az idei, jótékonysági Katalin bálon. A rendezvénynek Csíkszeredában, a Hargita Vendégváró étterem adott otthont, a Csíki Vállalkozók Egyesületének és a Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának szervezésében.

Mivel Romániában nem létezik tiflopedagógus (látássérültekre specializálódott) képzés, egyesületünk közös megegyezés alapján, olyan gyógypedagógus szakembert keresett, aki vállalta, hogy Magyarországon szakképzésben vesz részt, és az ott megszerzett tudást a Székelyudvarhelyen felépülő magyar vakok iskolájában fogja kamatoztatni. Ezt elősegítendő, a szakképzés költségeinek terhei alól igyekszünk mentesíteni reménybeli kollégánkat. A csíkszeredai Katalin bálon a Romániai Magyar Nemlátók Egyesülete részére összegyűlt összeget erre a célra fordítjuk.

Szokás szerint, a Katalin bálok előtt a szervezők olyan projekteket választanak ki, amelyek mind egyénileg, mind közösségi szinten a székelyföldi magyarságot szolgálják. Köszönettel tartozunk a szervezőknek, hogy a 10 potenciális projektből egyesületünket célját tartotta elég fontosnak ahhoz, hogy a másik két projekt mellett, a vakokra specializálódott gyógypedagógiai oktatást ajánlják a Katalin bál résztvevőinek támogatásra. A várakozásokat jóval meghaladó résztvevővel és összeggel záruló hatodik Katalin bál “első bálozójaként”, egyesületünk szívből köszöni a felajánlott összeget. Köszönjük Tóth László főkonzul úrnak, köszönjük Csíki Vállalkozók Egyesületének, és köszönjük barátainknak, támogatóinknak, jótevőinknek. Hálásak vagyunk érte! Hiszen mi nem egy iskolát építünk, hanem az egyetlen olyan oktatási intézményt hozzuk létre, amely lehetőséget biztosít a Romániában élő vak és gyengénlátó gyerekeknek és fiataloknak magyarul tanulni egy speciális, bentlakásos iskolában.