103 év elteltével – ha még csak részlegesen is, de – újraindulhatott a magyar látássérült gyerekek magyar tannyelvű speciális oktatása Erdélyben. Minden hónapban egy hétig, magyarul tanulhatnak írni-olvasni-számolni vak és gyengénlátó gyerekek a Bartimeus Központban. Az ország számos településéből érkeznek a gyerekek, a lehetőség mindenki előtt nyitva áll, aki tanulni szeretne.

Játéknak látszik, de nem az.  Egymásnak is segítenek, ez nagyon fontos.

A 2023. év első tömbösített oktatási hetén vagyunk túl, a speciális tananyag mellett a testmozgásra és a sportra helyeztük a hangsúlyt. Természetesen, a kultúra sem maradhatott el, a székelyudvarhelyi Gutenberg Könyvesbolt szervezésében mesedélutánon is részt vettünk a gyerekekkel.

Így telnek az órák közötti szünetek  Közös ebéd a Bartimeus Központban

A múlt évben a csoporthoz csatlakozott közel 70 éves senior tanulónk is részt vett a heti foglalkozá-sokon, rá is büszkék vagyunk.

Hálásan köszönjük a speciális oktatásokat és fejlesztő foglalkozásokat levezető két szakembernek, Gizi Ferencznek és Gabriella Orosznak  a lelkes és lelkiismeretes munkát, Isten fizesse nekik!

Köszönjük a VSK Udvarhely – Városi Sportklubnak, hogy kérésünkre gyorsan reagálva fogadtak minket a jégpályán és professzionális, biztonságos és élménydús oktatást biztosítottak a látássérülteknek! Na-gyon jó élményekkel jöttek el a gyerekek.

Székelyudvarhelyi korocsolyapálya  Vigyáztak ránk, köszönjük!

És a Páva uszodájában is fantasztikus volt a hangulat, köszönjük Szalai Dénes úszóedzőnek, hogy megkedveltette a vak gyerekekkel az úszást. Biztosak vagyunk, hogy felejthetetlen élményeket sze-reztek a gyerekek!

Örömúszás  Nagy víz, nagy élmény

Köszönjük a Hotel Küküllő támogatását, az elmúlt héten diákjaink ott ebédelhettek. Köszönjük!